Podlesice.org.pl

Aktualności

19.02.2015

Bezpieczne zwiedzanie jaskiń w województwie śląskim

Zachęcamy do przeczytania artykułu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na temat bezpiecznego zwiedzania jaskiń w województwie śląskim. Czytaj dalej »

04.02.2015

Bezpłatne zajęcia artystyczne

W czasie ferii w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach odbywać się będą bezpłatne zajęcia artystyczne zorganizowane przez Dom Kultury w Kroczycach, których motywem przewodnim są wianki. Spotkania odbywać się będą zarówno w CDPiKJ jak i w Domu Kultury w Kroczycach. Czytaj dalej »

24.11.2014

Zakończenie sezonu turystycznego 2014

Pomimo, że na stronie www.podlesice.org.pl już dawno nie został zamieszczony żaden artykuł nie należy myśleć, że w Podlesicach nic się nie działo. Wręcz przeciwnie. Z początkiem listopada zakończył się sezon turystyczny, który można zaliczyć do udanych. Czytaj dalej »

16.09.2014

Badania przy wejściu do Jaskini Kroczyckiej

Na przełomie sierpnia i września 2014 roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej w nowym budynku warsztatów przyrodniczych w Podlesicach gościło archeologów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, którzy pod kierownictwem mgr Tomasza Wagnera i opieką naukową prof. dr hab. Piotra Kaczanowskiego przeprowadzili krótkie badania przy wejściu do Jaskini Kroczyckiej w Kroczycach-Okupnem. Czytaj dalej »

02.09.2014

Jurajskie Regionalia 2014 już za nami

Jak co roku, Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej zorganizowało Jurajskie Regionalia. Impreza odbyła się koło budynku Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury. Czytaj dalej »

13.08.2014

Jurajskie Regionalia 2014

Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej serdecznie zaprasza 7 września 2014 roku do Podlesic na Jurajskie Regionalia. Impreza odbywać się będzie na parkingu obok Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w godzinach 14.00 - 19.00. Czytaj dalej »

11.07.2014

Czynne zabiegi ochrony przyrody

W rezerwacie występuje wiele rzadkich gatunków roślin, w tym ciepłolubne i wapieniolubne. Rosną tam m.in. wawrzynek wilczełyko, mącznica lekarska, goździk siny, rojnik pospolity. Istniejąca tam flora jest cenna dla Jury Krakwsko-Częstochowskiej dlatego należy o nią dbać jak najlepiej. Czytaj dalej »
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój