Podlesice.org.pl

Aktualności

24.07.2018

Wystawa geologiczna

   Zapraszamy do nowo otwartej wystawy geologicznej w Podlesicach. Ekspozycja skierowana jest zarówno do dorosłych jak i dzieci. Panie zainteresuje szlachetny diament, szafir czy rubin, Panów zapewne skamieniałości i meteoryty, a dzieci kolekcja zębów rekina i kości dinozaurów. Przy użyciu odrobiny wyobraźni można poczuć te ogromne zęby na własnym ciele. Zapewniamy, iż od minerałów z całego Świata czy licznych agatów z Polski też nie można oderwać wzroku. Przy tworzeniu wystawy nie zapomnieliśmy o przybliżaniu wiedzy z zakresu geologii i paleontologii. W środku znajdują liczne, przyciągające wzrok tablice tematyczne podzielone na działy:

  • Podstawowe informacje;
  • Jura Krakowsko – Częstochowska;
  • Skamieniałości;
  • Pospolite skamieniałości;
  • Paleogeografia Świata
  • Ewolucja życia na Ziemi.

   Ekspozycja stanowi doskonałe uzupełnienie już istniejących atrakcji na naszym terenie: Rezerwatu Przyrody Góra Zborów i Jaskini Głębokiej. Wystawa powstała pod patronatem Fundacji Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury. W całości stworzył ją Pan dr Rafał Lach. Kolekcja pochodzi z prywatnych zbiorów Pana Henryka Gawrona z Pogorzyc.

   Aby zobaczyć te wszystkie naturalne cuda pochodzące z różnych stron Świata wystarczy udać się do budynku Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach i zakupić bilet w cenie 3 zł za osobę. Dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie. Wystawa jest czynna codziennie od 15 kwietnia do 31 października w godzinach od 9.00 do 16.00. Również zimą po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej 730 702 056 wystawa będzie czynna dla grup zorganizowanych.

Kategorie: Bez kategorii
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Komponent II – Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój